Tel. 609 380 222

biuro@bramynapilota.eu

ul. Polna 5, 62-095 Murowana Goślina

Brama łamana (harmonijkowa) napędzana Roger MONOS4.

Poniżej prezentujemy napęd Roger MONOS4 w jednym z ostatnich naszych zleceń – automatyczna brama łamana. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku krótkich podjazdów, gdzie z powodu ograniczonego miejsca nie można zastosować standardowych skrzydeł pełnej długości ani też bramy przesuwnej.

Stosując odpowiedni mechanizm oraz zawiasy, mamy możliwość “podzielenia” skrzydła bramy na dwie części, co w efekcie zmniejsza przestrzeń ruchu skrzydeł. Urządzenia do łamania bramy nie są przeszkodą do zastosowania automatyki. W tym konkretnym przypadku zastosowaliśmy bezszczotkowe napędy MONOS4 firmy Roger. Tego typu silniki pozwalają na płynną regulację prędkości i czułości w każdym momencie pracy bramy. Dzięki MONOS4 brama może łagodnie startować przechodząc do pełnej prędkości, a w końcowym momencie łagodne wyhamowuje. Dzięki zastosowanej technologii cyfrowej silnik jest w stanie wykryć przeszkodę i natychmiast odwrócić kierunek pracy. W centrali sterującej możemy w prosty sposób zdefiniować moment obrotowy silnika, czułość, czas i skok inwersji. Wszystko z zachowaniem maksymalnego bezpieczeństwa.

Poniżej kilka zdjęć oraz krótki film pokazujący pracę bramy. Zaznaczam, że widoczne na filmie auto absolutnie nie ucierpiało. Gdyby tylko brama dotknęła zderzaka, natychmiast odwróciłaby swój bieg nie powodując żadnych uszkodzeń. 🙂