Tel. 609 380 222

biuro@bramynapilota.eu

ul. Polna 5, 62-095 Murowana Goślina

gatebox

Otwieraj swoją bramę smartfonem dzięki GateBox!

Chciałbym Państwu przedstawić rewelacyjne urządzenie marki BleBox – GateBox. Jest to pierwszy na swiecie sterownik
pozwalający na otwieranie i zamykanie bram, a także sprawdzanie ich stanu za pomocą smartfonów i tabletów, bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń i ukrytych opłat.

Od ponad 15 lat zajmuję się montażem napędów do bram i nigdy wcześniej nie spotkałem tak prostego w montażu i, co najważniejsze, taniego urządzenia, które pozwoli moim klientom obsługiwać bramę z niemal każdego miejsca na ziemi. Warunkiem korzystania z GateBox jest montaż urządzenia w zasięgu sieci wifi oraz posiadanie smartfona lub tabletu z systemem macOS, Android lub Windows Phone. Można również sterować za pomocą komputera obsługującego w pełni HTML5. W dzisiejszych czasach niemal każdy z nas posiada w kieszeni smartfona, więc drugi warunek jest spełniony. Również większość domów i mieszkań posiada sieć wifi z dostępem do internetu. Zwiększenie zasięgu sieci, w przypadku gdy brama jest zbyt daleko od routera, również nie powinno być trudne i kosztowne.

Na rynku jest wiele podobnych urządzeń automatyki domowej, jednak większość kosztuje sporo, a do tego wiele z nich stanowi część całego systemu, w którym komunikacja pomiędzy telefonem, a urządzeniem sterującym bramą odbywa się poprzez jednostkę centralną. Takie rozwiązanie jest nie tylko droższe i bardziej skomplikowane, ale również, w przypadku awarii urządzenia centralnego, powoduje paraliż całego systemu. Sterowniki BleBox są niezależne. Awaria któregoś z nich nie ma wpływu na pozostałe. W dodatku są niewielkich rozmiarów i zasilane są z urządzenia, którym sterują.

można z łatwością schować w centrali napędu (wymiary: 54 x 41 x 20mm). Do zasilania potrzebujemy prądu o napięciu 12-24V AC/DC – praktycznie wszystkie centrale sterujące napędami do bram posiadają takie wyjście. Urządzenie posiada dwa wyjście O1 i O2, które służą do sterowania bramą, oraz dwa wejścia krańcówek N1 i N2 – informują one o stanie bramy, czy jest zamknięta, otwarta lub w położeniu pośrednim. Wyjścia O1 i O2 mogą być ustawione jako NO lub NC. Przykładowo: wyjście O1 może być podpięte pod zacisk “otwórz/stop/zamknij” w sterowniku bramy, a O2 pod funkcję furtki lub jako NC – pod “stop”.

Bardzo ciekawą funkcją w systemie BleBox jest możliwość podglądu bramy w telefonie czy tablecie. Jeśli mamy podpiętą kamerę IP skierowaną na bramę, możemy wtedy wpisać adres  URL strumienia kamery. Rozwiązanie przydatne gdy chcemy kogoś wpuścić na posesję (np. kuriera) gdy nie ma nas w domu. Po wyjściu gościa zamykamy bramę i możemy byś spokojni, że nikt niepowołany nie znajduje się na naszym terenie.

Sterownik GateBox oraz wszystkie inne urządzenia BleBox do działania potrzebują jeszcze aplikacji wBox, która jest całkowicie darmowa. Całkowity koszt urządzenia to… koszt urządzenia! 🙂 Nie ma żadnych dodatkowych opłat! Darmowa aplikacja, wifi jest już niemal w każdym domu, a smartfon w każdej kieszeni.

Piotr Kowalak